© Szalone Walizki Jarek Kowalski

Najpiękniejsze z pięknych

14 romantycznych miast Saksonii

Obok trzech dużych miast Lipska, Drezna i Chemnitz Saksonia kryje jeszcze kilka innych perełek: Każde z miast nad Łabą i Muldą ma w sobie coś szczególnego. Torgau zachwyca, jako miasto renesansu i ojczyzna Lutra. Miśnia uwodzi winem i porcelaną. Pirna chlubi się przepięknymi kamienicami, a leżące przy Saksońskim Szlaku Wina Radebeul iście śródziemnomorskim klimatem. Romantyczne, pełne życia czy fascynujące, dzięki swojej architekturze i historii – te miasta są po prostu urzekające.

„Bądź mądry człowieku, nie zwlekaj już, walizki spakuj i ruszaj w podróż.”
Wilhelm Busch, niem. poeta i rysownik znany z poczucia humoru -

Miasta nad Łabą i Muldą

Ten wspaniały region turystyczny, o wielu niezwykłych twarzach, ciągnie się od północno-zachodniej aż po południowo-wschodnią Saksonię. W dolinie wzdłuż Muldy – lewego dopływu Łaby – czeka chroniony krajobraz nadrzeczny i imponujące zamki.

Miasta w Górnych Łużycach

Wschodnie tereny Saksonii z ich fantastyczną przyrodą są popularnym celem turystycznym wśród rowerzystów, miłośników górskich wędrówek i fanów sportów wodnych. Ale Górne Łużyce zachwycają również niesamowitym bogactwem skarbów kultury.

Miasta w Rudawach i w Vogtland

Vogtland na pd.-zach. krańcu Saksonii znany jest z koronek i muzyki. Od północy region graniczy z jednym z najbardziej fascynujących niemieckich łańcuchów górskich gór średnich: Rudawy zapraszają na spotkania z dawnymi tradycjami górniczymi i kulturą.

Jeszcze więcej inspiracji!

Nasz magazyn o najpiękniejszych miastach Saksonii możesz szybko & wygodnie zamówić do domu!