© Francois Thierens

Szwajcaria Saksońska

Uwaga, teraz coś spektakularnego! Do Gór Połabskich w Szwajcarii Saksońskiej ze słynnym, znanym na całym świecie, mostem Basteibrücke najlepiej pasują określenia mistyczne i osnute legendami. Żeby dobrze zrozumieć czar tego krajobrazu, najlepiej na własne oczy zobaczyć te niespotykane formacje skalne i pełną wąwozów dolinę Łaby. Albo jeszcze lepiej: doświadczyć na własnej skórze podczas wędrówki, wspinaczki lub jazdy na rowerze! Piękno okolicy rzuca na kolana! Również miłośnicy kultury i amatorzy wellness znajdą tu coś dla siebie.

„Skały to muzyka zaklęta w kamień. ”
Pitagoras

5 najciekawszych miejsc

Atrakcje w Szwajcarii Saksońskiej

  • Wędrówki po Parku Narodowym: Gdzie tylko okiem sięgnąć, wznoszą się wkoło gęsto zalesione góry stołowe i wolnostojące skały piaskowcowe. Poprzez pełną wąwozów dolinę, niczym niebieska wstęga, wije się Łaba. Najpopularniejszym szlakiem wędrownym jest, prowadzący do najpiękniejszych zakątków Gór Połabskich, Szlak Malarzy, na którym nawet tacy artyści malarze jak Caspar David Friedrich znaleźli inspiracje.

  • Skalna scena w Rathen w spektakularny sposób łączy w sobie naturę i sztukę: Od maja do września na scenie Landesbühnen Sachsen obejrzeć można przygodowe czy romantyczne spektakle oraz usłyszeć wspaniałe głosy. W samym sercu Parku Narodowego przyroda udostępniła miłośnikom spektakli plenerowych imponującą skalną scenerię.

  • Twierdza Königstein to świadek ponad 750-letniej historii. Niespotykany kompleks ponad 50 imponujących budowli, pochodzących z różnych epok, góruje ponad okolicą, przeglądając się w lustrze Łaby. To idealne miejsce do podziwiania spektakularnych widoków na Góry Połabskie, otaczające twierdzę! Jak już tu dotrzesz, podziel się tą chwilą na Instragramie i oznacz nas hasłem @saxonytourism.

  • Pirna nazywana jest bramą do Szwajcarii Saksońskiej. To romantyczne miasteczko, ukryte pośród malowniczego krajobrazu doliny Łaby, oczarowuje swoją bogatą historią oraz malowniczą starówką. Pirna to także idealny punkt startowy na przejażdżki rowerem po nadłabskiej ścieżce Elberadweg, wycieczki Saksońskim Szlakiem Winnym czy wędrówki Saksońskim Pieszym Szlakiem Winnym.

  • Elberadweg to jedna z najpopularniejszych rowerowych ścieżek długodystansowych w Niemczech. A 35-kilometrowy odcinek, przebiegający przez Góry Połabskie, uważany jest za najpiękniejszy! Trasa wiedzie cały czas wzdłuż wody – i pełna jest fascynujących widoków na majestatyczne góry stołowe i przybierający najróżnorodniejsze formy masyw skalny.

Na szlakach Szwajcarii Saksońskiej? Wrzuć koniecznie do walizki:

  • Buty górskie …bo najlepiej poznawać ten region pieszo...

  •  Ubranie na rower …albo na rowerze!

  • Sprzęt wspinaczkowy …1134 wolnostojące skały czynią region wymarzonym miejscem dla miłośników wspinaczki.

  • Szlafrok …ponieważ po pełnym sportowych wyzwań dniu, w kurortach Szwajcarii Saksońskiej, czeka na was mnóstwo możliwości relaksu i spa.

  • Sprzęt fotograficzny ...bo tutaj jeden widok piękniejszy jest od drugiego!

Te regiony też mogą Cię zainteresować: