© Katja Fouad Vollmer

Regiony

7 wspaniałych regionów turystycznych Saksonii

Siedem twarzy Saksonii. Siedem regionów. Każdy z nich inny, ale: Każdy po prostu cudownie saksoński! Piękno krajobrazu i bogactwo kultury to coś, co ich łączy – choć mają też swoje indywidualne oblicza i całkiem sporo niespodzianek i atrakcji: Ponad 20 jezior wokół Lipska, kolebka współczesnej motoryzacji w Chemnitz-Zwickau, kilkusetletnie tradycje uprawy wina w Dreźnie i Krainie Łaby. Nie chcemy za dużo zdradzać: To w końcu wy macie odkrywać regiony Saksonii i poznawać ich serdecznych gospodarzy. Nasze podpowiedzi pomogą wam w wyszukaniu celu podróży, który najbardziej pasuje do waszych wyobrażeń na temat perfekcyjnego urlopu dla aktywnych, dla miłośników kultury czy dla rodzin. Więc: Zastanówcie się, co was najbardziej interesuje i zaczynamy! Pośród saksońskich regionów z pewnością znajdziecie taki, który spełni wasze indywidualne oczekiwania.

Który region najbardziej do Ciebie pasuje?

  • Sporty wodne to coś, co Cię rusza – kajaki, rafting, bodyboard albo po prostu dzień na plaży? Region Lipsk z ponad 20 jeziorami oraz licznymi szlakami wodnymi to Twój cel podróży!

  • Najlepiej relaksujesz się, kiedy możesz podziwiać fascynujące i tajemnicze widoki pośród skalnych krajobrazów? W drogę do Szwajcarii Saksońskiej i w Góry Połabskie!

  • Uwielbiasz sporty na śniegu i kochasz świąteczny klimat – co powiesz na wizytę w Rudawach w rozświetlonym światełkami czasie adwentu? Wiosną, latem i jesienią królują tu sport na łonie natury i słynne w całym świecie rzemiosło artystyczne!

  • Trapery na nogi, plecak na plecy – i ruszamy zdobywać łagodne wzgórza i malownicze doliny. Brzmi nieźle? To złóżcie wizytę miłym gospodarzom czekającym na was w Vogtland!

  • Długa wycieczka rowerowa w dzień i uczta duchowa w Semperoper wieczorem? W Drezdeńskiej Krainie Łaby to żaden problem! Kto ceni sobie zarówno kulturalną różnorodność dużego miasta, jak i regionalne smaki i romantyczne krajobrazy, dobrze trafił.

  • O co chodzi z tą kulturą przemysłową w Saksonii? W jaki sposób uprzemysłowienie wpłynęło na region? Kto chciałby dowiedzieć się więcej – albo po prostu fascynuje go wyrazistość architektury przemysłowej – temu na pewno spodoba się w Chemnitz-Zwickau.

  • Wasze serce bije mocniej na myśl o campingu i imprezach plenerowych? Na Górnych Łużycach czeka Pojezierze Łużyckie, liczne zamki i pałace oraz słynny kompleks ogrodowy założony w Bad Muskau przez księcia Pücklera.

Podziel się z innymi swoimi wrażeniami!

#SaksoniaNaWeekend

© D. Stratmann