© Katja Fouad Vollmer

Lipsk i okolica

Lipsk to dużo więcej niż …Lipsk! Już sama okolica tej prężnej metropolii warta jest zwiedzenia. Na co masz ochotę? Zabawa i relaks na jednym z 20 jezior i kanałów? Odkrywanie tajemnic bogatej historii średniowiecznych zamków, pałaców i kościołów? Wypad rowerowy lub wędrówka pośród romantycznych krajobrazów wzdłuż Muldy i Łaby? Mamy dobrą wiadomość: Nie musisz z niczego rezygnować! W regionie Lipsk i okolice wszystko to i jeszcze wiele więcej leży bardzo blisko siebie. I na krótki wypad do modnej metropolii i miasta muzyki, jak określany jest Lipsk, też się oczywiście znajdzie czas!

Nasze propozycje:

  • Na cykl koncertów „BurgenLandKlänge“ składa się ponad 100 imprez rocznie. Style? Różnorodne! To, co łączy wszystkie imprezy, to to, że odbywają się w nietypowych miejscach. Aż 15 scen jak np. Seebühne Kriebstein czy scena na zamku Colditz czekają na gości, oferując niezapomniane muzyczne przeżycia.

  • Uwaga, coś dla osób o silnych nerwach: W parku wodnym Kanupark Markleeberg jest niezła jazda. Mottem jednej z najnowocześniejszych wodnych tras kajaków górskich w Europie jest „dzikość na całego” podczas raftingu, serfowania czy na bodyboardzie.

  • Wolisz spokojniej? To może rodzinny rejs po Muldzie albo kajakowa wycieczka z portu miejskiego do Cospudener See Cię zainteresuje. Na Pojezierzu Lipskim czeka na Ciebie aż 200 km szlaków wodnych. Krajobrazy rozciągające się wzdłuż brzegów, są po prostu fascynujące.

  • Saksoński Szlak Lutra to gratka dla wszystkich miłośników wędrówek: Szlak przebiega przez fascynujące krajobrazy: obok kościołów, pałaców, zabytkowych kompleksów zamkowych, ale również przez rozległe wrzosowiska i lasy.

  • Liczne targi regionalne wokół Lipska zapraszają do zakupu świeżych produktów z regionu oraz wyrobów rękodzielniczych. Szczególnie polecamy: targ rolniczy w Klasztorze Buch koło Leisnig, targ w kościele klasztornym Grimma, targi popołudniowe w Delitzsch oraz targi produktów regionalnych w Rochlitz.

  • Pałace, zamki, kościoły – kto lubi „stare mury”, ten koniecznie powinien odwiedzić Lipsk. Co powiesz na przykład na średniowieczny klimat i prawie 1000-letnią historię wypełniającą mury Zamku Mildenstein w Leisnig? Już dla samego widoku na dolinę rzeki Freiberger Mulde warto tutaj przyjechać. Godne uwagi są również zamki Kriebstein i Rochlitz z imponującą drogą krzyżową.

  • Dzięki dobrze rozbudowanej sieci ścieżek rowerowych region wokół Lipska nadaje się idealnie na zwiedzanie rowerem. Nadłabska ścieżka rowerowa, Szlak wzdłuż Muldy, Ścieżka przez Owocową Krainę czy też Szlak 4 jezior – bogata i różnorodna oferta zachwyci zarówno poszukiwaczy rowerowych wyzwań jak i rodziny z dziećmi

  • Coś dla wilków morskich! Prawie 20 jezior to obietnica zarówno wodnego szaleństwa jak i odpoczynku. Oferta obejmuje spokojne rejsy statkiem po Markkleeberger See przez popularne sporty wodne na Schladitzer See aż po VINETA-Fly na Störmthaler See.

Pamiętaj:

Koniecznie weź ze sobą ...

Kostium kąpielowy!

…bo tutejsze jeziora to nie tylko możliwość uprawiania sportów wodnych. Znaleźć tu można również wspaniałe kąpieliska i plaże. Jedną z najpopularniejszych jest plaża Nordstrand nad Cospudener See: Krystalicznie czysta woda, piasek i zaplecze gastronomiczne to gwarancja naprawdę udanego odpoczynku.

Jeszcze coś: Mamy tu również specjalny pomost, ułatwiający osobom z ograniczeniami ruchowymi wejście do wody!

Te regiony też mogą Cię zainteresować: