© Chemnitz von Oben CWE

Chemnitz.Zwickau. Region

Lubicie kontrasty? To będzie wam się w Chemnitz.Zwickau.Region na pewno podobało: tutejsza fascynująca kultura przemysłowa, przeplatana czarującą przyrodą urzekną każdego. Ponad 70 muzeów i wyjątkowa architektura opowiada o wpływie industrializacji na rozwój regionu. Niezliczone zamki, teatry i kolekcje sztuki w Chemnitz i w Zwickau ściągają tu wielu miłośników kultury. A kto woli spędzać czas aktywnie, koniecznie musi poznać zielone zakątki regionu. Te widać najlepiej na licznych pieszych i rowerowych szlakach wzdłuż Muldy.

Koniecznie zobacz w Chemnitz.Zwickau.Region

 • Muzeum Augusta Horcha

  W Zwickau, za sprawą licznych oryginalnych eksponatów, ożywa ponad 100-letnia historia motoryzacji w Saksonii. To właśnie tutaj August Horch, rozpoczynając w 1904 roku produkcję samochodów, dał początek marce AUDI – zajrzyjcie do jego biura!

 • Dom Roberta Schumanna

  Dla miłośników muzyki, Zwickau to przede wszystkim miasto Roberta Schumanna, bo to właśnie tutaj, 8 czerwca 1810 roku, urodził się słynny kompozytor. Odwiedzając jego rodzinny dom przy Rynku, gdzie prezentowane są fotografie, zdjęcia, korespondencja, oryginalne meble oraz nuty, dowiecie się więcej o nim i jego twórczości.

 • „Neue Welt“ Zwickau

  Architektura secesyjna niespotykanej urody powita was we wnętrzu hali koncertowej „Neue Welt“ (pl. Nowy Świat). W tym najpiękniejszym i największym wnętrzu secesyjnym Saksonii występują w fantastycznej scenerii soliści, światowej sławy orkiestry i zespoły kameralne.

 • Saksońskie Muzeum Przemysłu

  W czterech różnych miejscach Saksonii zobaczyć można, jak zmieniał się saksoński przemysł na przestrzeni czasu. Do Związku Saksońskiego Muzeum Przemysłu należą m.in. fabryka tkanin, kopalnia rudy cyny oraz muzeum energetyki. Zobaczcie imponujące maszyny, zabytkowe pojazdy i poznajcie wybrane obszary życia codziennego od czasów industrializacji po dziś.

 • Śródmieście Chemnitz

  Chemnitz to mekka dla fanów architektury! Centrum miasta zachwyca pierwszorzędną architekturą oraz niezliczonymi możliwościami spędzania czasu, od myszkowania po sklepach, przez obcowanie ze wspaniałą sztuką po wyjątkowe doznania kulinarne.

Masz ochotę na trochę ruchu & kontakt z naturą? W Chemnitz.Zwickau.Region możesz….

 • Odbywać wędrówki piesze: na przykład na szlaku Muldentalwanderweg między Glauchau i Penig. Albo śladami Marcina Lutra na saksońskim Szlaku Lutra!

 • Jeździć na rowerze: Co powiesz na przejażdżkę szlakiem rowerowym Pleißeradweg, pełnym zarówno naocznych świadków czasów industrializacji jak i rozległych nadrzecznych błoni czy romantycznych wioseczek?

 • Pływać kajakiem: Malownicza dolina Muldy Waldenburger Muldental oferuje idealne warunki na spływy kajakowe!

 • Kąpać się: Potrzebujesz orzeźwienia? Nad jednym z licznych jezior w regionie na pewno znajdziesz idealne miejsce dla siebie.

 • Polecamy: Kto woli spokój, może pospacerować po pięknych alejkach tutejszych parków i ogrodów – na przykład po parku zamkowym w Wolkenburg w Limbach