Miasta

Czyż nie są zachwycające?

Czasami najmniejsze rzeczy robią największe wrażenie. Czy nie jest tak też z podróżami? Chwile szczęścia podczas podróży przeżywa się nie w najdalszych zakątkach i w największych metropoliach. Szczególnie podczas zwiedzania miast, największa przyjemność leży w odkrywaniu wyjątkowych miejsc i poszukiwaniu prawdziwej atmosfery miasta.

Saksońskie miasta oferują ku temu najlepsze warunki: Są wszechstronne & wyjątkowe, pełne historii & nowoczesne, niezmienne, choć momentami ulegające przemianom. Chcielibyśmy przybliżyć Ci trzy metropolie światowej sławy i 14 innych najpiękniejszych z pięknych miast.

A później już tylko musisz zdecydować: Które miejsce najbardziej podbiło Twoje serce?

„Mała podróż wystarczy, żeby odmienić siebie i świat.”
Marcel Proust

Jakie miasto chcesz zwiedzić podczas swojej następnej podróży?

  • Marzysz o wędrówkach pośród urokliwych rzecznych krajobrazów czy odkrywaniu piękna renesansowych budowli i zabytkowych starówek?  A przy tym lubisz odpocząć przy lampce dobrego wina? Koniecznie musisz odwiedzić miasta nad Łabą i Muldą. Na przykład Miśnię, nazywaną kołyską Saksonii. Albo miasto Karola Maya — Radebeul, leżące na Saksońskim Szlaku Wina!

  • Zainteresowani saksońskimi tradycjami górniczymi powinni koniecznie odwiedzić region Rudaw i leżące tu miasta takie jak Freiberg, Annaberg-Buchholz czy Schwarzenberg.

  • Poszukujesz idealnego połączenia kultury i natury? Co powiesz na wizytę na Górnych Łużycach: Kamenz, Budziszyn, Żytawa i Görlitz to jedne z najpiękniejszych i do tego pełne historii miasta, z całą masą wspaniałych atrakcji dla rowerzystów, miłośników górskich wędrówek i fanów sportów wodnych.

  • Porusza Cię klasyczna muzyka i misterne rzemiosło? Musisz przyjechać do Vogtland! Czeka tam na Ciebie m.in. dom rodzinny Roberta Schumanna w Zwickau oraz „miasto koronek” Plauen.

  • Twój cel podróży ma posiadać nieprzebrane pokłady sztuki, architektury i kultury? A do tego emanować niezapomnianą radością życia? Drezno czeka na Ciebie!

  • Chcesz wyrwać się z szarości dnia codziennego i poznać młodą metropolię kipiącą kulturą, oryginalnymi pomysłami i kreatywnością? Polecamy wybrać się i na własne oczy zobaczyć „Boomtown“ Lipsk!

  • Miasto w drodze do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury — gdzie indziej ma się możliwość przyjrzenia się z bliska tej szczególnej fazie przełomu i przygotowań? Tak jest, w Chemnitz! Tutaj czeka na Ciebie kultura przemysłowa, niezwykle zróżnicowana oferta muzealna i zachwycająca architektura okresu grynderskiego.

To też może Cię zainteresować

Saksonia? Saksonia!

10 powodów, dla których warto odwiedzić Saksonię

© DZT Francesco Carovillano