© Tino Peisker

Kurorty i uzdrowiska

Tutaj dobrze się poczujesz

Wszędzie tam w Saksonii, gdzie w swoje progi zaprasza „oficjalnie uznany kurort”, gość może się spodziewać czegoś specjalnego. Warunkiem otrzymania tego niezwykle pożądanego certyfikatu jest obowiązek stosowania naturalnych metod leczenia, z wykorzystaniem źródeł termalnych i źródeł wód mineralnych, borowiny czy korzystnego dla zdrowia klimatu. Ponadto kuracjusze powinni móc odpoczywać możliwie najbliżej natury. Konieczne jest zatem odpowiednie otoczenie, pośród pięknego krajobrazu.  Nieodzownym warunkiem w kurorcie są również dobrze wyszkoleni lekarze i terapeuci, duży wachlarz uznanych naturalnych metod leczenia i oczywiście komfortowe warunki pobytowe. Oficjalnie uznany i zatwierdzony – dla Twojego zdrowia!

Kurorty i uzdrowiska

 

Altenberg

Uzdrowisko słynące z dobrego powietrza we wschodnich Rudawach, klinika rehabilitacyjna Raupennest z dużym kompleksem basenowym i saunarium, szlaki terenowe, dobrze rozbudowana sieć szlaków wędrownych i narciarskich.

Bad Brambach

Zakład Wodoleczniczy / Saksońskie Uzdrowisko Krajowe w Vogtland, najsilniejsze źródło wód radonowych na świecie o unikatowym składzie, ponad 100-letnia tradycja uzdrowiskowa, nowe centrum terapii radonowej (2021), nowoczesny kompleks basenowy z saunarium, stary park, specjalistyczna klinika rehabilitacyjna.

Bad Düben

Uzdrowisko oferujące zabiegi borowinowe w saksońskim Heideland nieopodal Lipska: ponad 100-letnia tradycja uzdrowiskowa, specjalistyczny szpital ortopedyczny, klinika rehabilitacyjna, centrum uzdrowiskowe HEIDE SPA, lecznicze właściwości naturalnych złóż borowinowych.

Bad Elster

Ponad 170 lat działalności jako uzdrowisko oferujące zabiegi wodolecznicze i borowinowe / Saksońskie Uzdrowisko Krajowe w Vogtland, termy solankowe Bad Elster unoszą kuracjuszy na powierzchni wody, jakby byli w stanie nieważkości, zabytkowy Albert Bad z nowoczesnym centrum terapeutycznym i relaksacyjnym, zabytkowy kompleks parkowy ze szlakami terenowymi, Teatr Króla Alberta, Królewski Dom Zdrojowy, NaturTheater, specjalizacje medyczne w 6 różnych klinikach rehabilitacyjnych, praca badawcza oraz kształcenie medyczne.

Bad Lausick

Uzdrowisko w malowniczej saksońskiej krainie zamków nieopodal Lipska: naturalnym lekarstwem jest tu woda termalna wydobywana z głębokości 1300 m, w skład kompleksu wchodzą dwie kliniki rehabilitacyjne oraz baseny lecznicze i rekreacyjne RIFF.

Bad Muskau/Mużaków

Miejscowość uzdrowiskowa oferująca zabiegi borowinowe, tuż przy granicy z Polską: Doskonała jakość mużakowskiej borowiny znana jest w świecie już od 1823 roku. Termy solankowe, park księcia Pücklera, zabiegi lecznicze przeprowadzane są w hotelu zdrojowym Kurhotel Fürst Pückler. Park Mużakowski wciągnięty został w 2004 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Bad Schandau

Najstarsze uzdrowisko Kneippa w Szwajcarii Saksońskiej: Jeszcze za życia Kneippa powstało tu sanatorium propagujące jego, bazujące na bliskości do natury, metody leczenia i sposób życia. W dzielnicy Schmilka znajduje się Bio- und Nationalparkrefugium – kompleks wypoczynkowy, charakteryzujący się zrównoważonym i holistycznym podejściem, który bez wątpienia jest czymś wyjątkowym.

Bad Schlema

Uzdrowisko radonowe w Rudawach, górski krajobraz, park zdrojowy, supernowoczesne uzdrowisko z basenem leczniczym i oazą wellness.

Bad Gottleuba-Berggießhübel

Bad Gottleuba – uzdrowisko wodolecznicze, Berggiesshübel – uzdrowisko Kneippa: dwa uzdrowiska – jeden cel: Dobre samopoczucie i odpoczynek w Górach Połabskich.

Markneukirchen

Dzielnice Erlbach, Eubabrunn, Gopplasgrün i Wernitzgrün to uzdrowiska klimatyczne na terenie Parku Krajobrazowego Rudawy/Vogtland, leżącego bezpośrednio przy granicy z Republiką Czeską, z ofertą turystyki pieszej, rowerowej i sportów zimowych.

Kurort Jonsdorf

Malownicze uzdrowisko klimatyczne w Parku Krajobrazowym Gór Żytawskich na pograniczu polsko-czeskim z ofertą turystyki pieszej, rowerowej, wellness i sportów zimowych.

Kurort Oberwiesenthal

Warunki klimatyczne i zalety krajobrazowe tego uzdrowiska klimatycznego, leżącego nieopodal Fichtelberg, najwyższej góry we wschodnich Niemczech (1215 m n.p.m.), oferują odwiedzającym wiele możliwości naładowania baterii. Wędrówki, rowery górskie, sporty zimowe i wiele więcej.

Kurort Rathen

Klimatyczne uzdrowisko leżące u podnóża znanej na całym świecie Bastei, w samym sercu Parku Narodowego Szwajcarii Saksońskiej. Położenie i rzeźba terenu stanowią idealne warunki do urozmaiconego treningu terenowego, który można przeprowadzać na znajdujących się tutaj aż 10 ścieżkach terenowych.

Warmbad

Uzdrowisko w Rudawach: najcieplejsze źródło termalne w najstarszym uzdrowisku w Saksonii, woda termalna o temperaturze 26,5°C wykorzystywana jest do kuracji pitnych i kąpieli od ponad 600 lat.

Termy Wiesenbad

Uzdrowisko ze źródłami wód leczniczych w Rudawach: Klinika rehabilitacyjna „Miriquidi“, aparat ruchu, woda z dodatkiem kwasu węglowego, oraz lekko nasycona woda radonowa o temp. 26 °C pochodząca z głębi ziemi.

To też może Cię zainteresować!