© Philip Ruopp

Rowerem górskim przez Saksonię

Rowerowa przygoda w Saksonii

Wąskie ścieżki, rozległe lasy i wspaniałe górskie szczyty – tak wygląda Saksońska rowerowa kraina przygód. Fani dwóch kółek mogą tutaj surfować na trailach, narzucać tempo w maratonach, łapać wysokość czy podejmować inne wyzwania na trasach: Na przykład na pierwszym w Niemczech TrailCenter pod Rabenberg, najstarszym bike maratonie w Seiffen, jednej z najbardziej szalonych jumplines w Trailpark Schöneck albo jedynym w Niemczech Stoneman. W Rudawach, Vogtland, Górach Żytawskich & Co. nie spotka się może widoków jak w Alpach – ale rudawskie uskoki ze stromymi spadkami na południe czy Góry Żytawskie z fantastycznymi formacjami skalnymi są równie zachwycające. Wypróbujcie sami!

Najlepsze miejscówki MTB w Saksonii:

TrailCenter Rabenberg

Pierwszy w Niemczech singletrail-park

Masz ochotę na singletrails bez końca? No to dobrze trafiłeś: Udział traili w infrastrukturze wokół Rabenberg wynosi między 25 a 50 procent, co gwarantuje naprawdę niezłą zabawę. Dzięki dobremu oznakowaniu nie ma tu żadnych problemów z orientacją, więc nie jest konieczne żadne żmudne planowanie trasy: Po prostu przyjdź, siadaj na rower i ruszaj! Czy to lekka, krótka przejażdżka z rodziną, trasa dla początkujących czy program na cały dzień – tutaj wszystko jest możliwe. Podłoże, po którym się jeździ, jest tu w większości w pełni naturalne. Wyrafinowana różnorodność z bandami, falami, rampami, north-shores i odcinkami naturalnie poprzerastanymi korzeniami, tereny kamieniste, drewniane pomosty czy wąwozy to gwarancja niezapomnianych przeżyć. Trasy Peak Orbiter, Border Trail czy Two Mountains Loop, mają między 6 a 26 kilometrów długości i obejmują do 880 metrów wjazdów.

Blockline

Rowerowa przygoda dla całej rodziny

Wolność i przygoda, jak w Kanadzie albo w Nowej Zelandii? W Saksonii rodziny przejeżdżają 140 kilometrowy BLOCKLINE etapami!

BLOCKLINE w trójkącie między Seiffen, Muldą, Altenbergiem i Holzhau to pełna przygód trasa rowerowa dla wysportowanych rodzin z dziećmi w wieku od ośmiu lat wzwyż. Czekające na małych i dużych fanów MTB trzy ciekawe trasy o długości 50 km lub więcej oraz mini pętle o długości od 20 km obudzą w was niesamowite uczucie nieograniczonej wolności w Rudawach. Potężne, zapierające dech w piersiach drewniane bramy kierują do fantastycznych widoków, niespotykanych formacji skalnych, rozległych górskich łąk i sielankowych potoków górskich.

© TMGS / Manuel Rohne

Stoneman Miriquidi

2 kraje, 9 szczytów, 4.400 metrów wjazdów

Nigdzie indziej w Niemczech nie ma drugiego Stonemana. Tylko tutaj w Rudawach!

2 kraje, 9 szczytów i 4400 metrów przewyższenia do zdobycia – daleko od cywilizacji, przez sam środek lasu. Na 162-kilometrowej trasie natknąć się można na całą masę geologicznych atrakcji Rudaw oraz wiele niespodzianek kulturowych.

Bikewelt Schöneck

Tam gdzie rowerzyści uczą się latać

Miejsce, które przyprawia rowerzystów górskich o szybsze bicie serca: Od 2015 dzięki Bikewelt Schöneck do pięknego Vogtland przyjeżdżają miłośnicy kolarstwa górskiego. Łącznie pięć tras od flowtrail do jumpline stanowi wyzwanie zarówno dla początkujących jak i doświadczonych rowerzystów. Inspiracją dla renomowanych konstruktorów tutejszej trasy była legendarna A-Line w kanadyjskim Whistler. Tak powstała nowa legenda z 34 ziemnymi uskokami. Potężny areał ćwiczeniowy zapewnia początkującym i doświadczonym fanom MTB idealne warunki do rozwijania swoich umiejętności.

„Szczególnie dla rodzin z dziećmi Bikewelt Schöneck stanowi perfekcyjną bazę na udany rowerowy weekend! Są tutaj nie tylko trasy rowerowe dla początkujących i profesjonalistów, ale dodatkowo szlaki wokół Bikewelt skrywają wiele innych atrakcji dla dużych i małych. ”
Andre Wagenknecht (CUBE Factory Pilot)

Jeszcze więcej inspiracji!

Zamów do domu szybko i wygodnie broszurę rowerową SAX Tracks.