© Staatliche Kunstsammlungen Dresden

Historyczne Zielone Sklepienie - Państwowe Zbiory Sztuki w Dreźnie

W skrócie

Przepych, splendor, wspaniałość - Historyczne Zielone Sklepienie w drezdeńskim Pałacu Królewskim to fascynujący klejnot Augusta Mocnego.

Skarby, gdziekolwiek spojrzeć. Historyczne Zielone Sklepienie w drezdeńskim Pałacu Królewskim jest doskonałą rekonstrukcją skarbca słynnego elektora saskiego Augusta Mocnego. Wraz z Nowym Zielonym Skarbcem tworzy jedną z najbogatszych komnat skarbowych w Europie - i jest bezdyskusyjnie jedną z absolutnych atrakcji drezdeńskich zabytków.


Osoby, które zapewniły sobie jeden z limitowanych biletów z wyprzedzeniem, będą mogły doświadczyć wyjątkowych dzieł sztuki przed lustrzanymi ścianami wystawowymi na złoconych konsolach w barokowej scenerii. A wszystko to w doskonałej harmonii z imponującą architekturą i wystrojem wnętrz. Można tu podziwiać około 3000 arcydzieł sztuki jubilerskiej i złotniczej, a także skarby wykonane z bursztynu, kości słoniowej, naczyń z kamieniami szlachetnymi i wyszukanych statuetek z brązu. Jednak jedna wizyta to za mało, aby podziwiać cały splendor i piękno.

Na mapie

Historyczne Zielone Sklepienie - Państwowe Zbiory Sztuki w Dreźnie
Taschenberg 2
01067 Dresden
Deutschland

Na mapie:
tel.: +49 (0) 351 49142000
faks: +49 (0) 351 49142001
mail:
www: www.skd.museum

    Najważniejsze informacje

    Dalsze kroki

    To też może Cię zainteresować