© Daniel Bahrmann

Albrechtsburg Castle in Meissen

W skrócie

Zamek Albrechtsburg w Miśni - najstarszy zamek w Niemczech i kolebka Saksonii - to architektoniczne arcydzieło z bogactwem skarbów w środku.

Majestatycznie wzniesiony nad rzeką Łabą, jest świadkiem bogatej historii - późnogotyckiego Albrechtsburg Meissen. Niegdyś zbudowany jako zamek i centrum władzy Marka z Miśni, stał się prestiżowym pałacem mieszkalnym w średniowiecznym księstwie Saksonii.


Więc zamek z nazwy, ale w końcu pałac? Zwiedzający mogą poznać dokładną odpowiedź na tę zagadkę na wystawie stałej "Albrechtsburg Meissen. To jest wysokość!". Na wszystkich piętrach miśnieńskiego punktu orientacyjnego można wędrować przez historię zamku w pięciu światach doświadczeń, odkrywając architekturę, podróżujące obrazy i pierwszą europejską porcelanę.


Wspinaczka na wzgórze zamkowe jest nagradzana na wiele sposobów: spacer romantycznymi uliczkami starego miasta w Miśni to uczta dla oczu. Na szczycie czeka zamek, okazała katedra i wspaniały widok na miasto i dolinę Łaby. Zieloną część wzgórza zamkowego można zwiedzać na "Górnej Ścieżce Promenadowej".

Na mapie

Albrechtsburg Castle in Meissen
Domplatz 1
01662 Meißen
Deutschland

Na mapie:
tel.: +49 (0) 3521 47070
faks: +49 (0) 3521 470711
mail:
www: www.albrechtsburg-meissen.de

Najważniejsze informacje

Dalsze kroki