© Dirk Hanus

Zamek Rochsburg

W skrócie

Położony nad rzeką Zwickauer Mulde. Muzeum z ekspozycją dotyczącą historii zamku, wystawa stała, imprezy, wesela, manufaktura czekolady.

Zamek Rochsburg, po raz pierwszy wspomniany w dokumencie z 1190 r., zawieszony na urwisku pośrodku rezerwatu przyrody, góruje nad doliną Muldy w Zwickau. Jako jeden z pierwszych prawdziwych kompleksów zamkowych, bajkowy obiekt sprawia wrażenie przeniesionego w czasie i przestrzeni.

Od 1911 roku w tym popularnym miejscu wycieczkowym mieści się muzeum, które zaprasza zwiedzających do poznania 800-letniej historii zamku. Reprezentacyjne pomieszczenia pokazują, jak tu niegdyś mieszkano. W stałej ekspozycji „Ludzie tworzą ubrania” można podziwiać 52 wybrane przykłady z 1000-letniej historii mody, a także to, co wówczas noszono... pod spodem.

Przez cały rok na gości młodszych i starszych czeka ekscytujący program wydarzeń i imprez. W tej niepowtarzalnej scenerii odbywają się np. specjalne koncerty (dowiedz się więcej tutaj o BurgenLandKlänge). Mała sala balowa zamku jest również dostępna dla par młodych, jako romantyczna sceneria ceremonii ślubnych.
Zamek Rochsburg to też miejsce pełne pyszności: w miejscowej manufakturze czekolady „Choco Del Sol” zwiedzający mogą poznać czekoladową stronę Rochsburga.

Bezpośrednio przed zamkiem znajduje się duży parking (płatny) dla samochodów osobowych i autobusów. Z parkingu do zamku idzie się ok. 5 minut.

Na mapie

Zamek Rochsburg
Schlossstraße 1
09328 Lunzenau
Deutschland

Na mapie:
tel.: +49 37383 / 80381 - 0
faks: +49 37383 / 803811 - 9
mail:
www: www.schloss-rochsburg.de/en

Najważniejsze informacje

Dalsze kroki

To też może Cię zainteresować