© S. Rose Fotografie

Zamek Colditz

W skrócie

Zaginione miejsce ożywa. Emocjonalna podróż w czasie z interaktywnym tabletem!

Obóz jeniecki, zakład dla obłąkanych, szpital: Zamek Colditz niedaleko Lipska ma za sobą bogatą historię. Niegdyś był to wspaniały pałac myśliwski, później symbol pragnienia wolności. Nieodnowiony stan wielu pomieszczeń nadaje temu miejscu wyjątkowy, zagubiony charakter. Zamek od lat stoi pusty, ale jego mury skrywają wielowiekowe tajemnice. Od 17 kwietnia 2024 r. zostaną one przywrócone do życia dzięki tabletowemu przewodnikowi "HistoPad".
Zwiedzający poznają renesansowy pałac Fryderyka Mądrego z XVI wieku i cyfrowo wejdą do niegdyś okazałych komnat. Okres II wojny światowej, kiedy zamek Colditz był obozem jenieckim dla wysokich rangą oficerów zachodnich aliantów, również został ożywiony. Goście dowiadują się więcej o kreatywnych próbach ucieczki więźniów i mogą sprawdzić na stacji doświadczalnej, czy udałoby im się uciec z zamku Colditz za pomocą szybowca. Możliwe jest również poszukiwanie skarbów za pomocą tabletu. Współczesne relacje świadków ożywiają rozdział szpitala Colditz. Interaktywna wycieczka po zamku gwarantuje gęsią skórkę!

Zamek Colditz. Ożywiamy historię.
Zamek Colditz jest gospodarzem "Colditz Classic"-Konzerte auf einem Blüthner-Flügel statt. Organizatorem jest Stadt, Land, Schloss gGmbH. Koncerty są częścią marki "BurgenLandKlänge".

.

Na mapie

Staatliche Schlösser Burgen und Gärten GmbH
Schlossgasse 1
04680 Colditz
Deutschland

Na mapie:
tel.: +49 (0)34381 55151
mail:
www: www.schloss-colditz.de/en/home

    Najważniejsze informacje

    Dalsze kroki

    To też może Cię zainteresować