© www.siesing.de/, Wolfgang Siesing

Zamek Mildenstein

W skrócie

Średniowieczne atrakcje dla całej rodziny gwarantuje wycieczka do zamku Mildenstein w Leisnig.

Średniowieczny zespół zamkowy, kaplica, wieża Bergfried i gotycki spichlerz, wystawy dotyczące elektoratu Saksonii, życia dworskiego oraz średniowiecznego systemu karnego.

Gdy stoisz wysoko na murach zamku i patrzysz na dolinę Freiberg Mulde, zaczynasz marzyć. Panowie tego zamku czuli się tak już 500 lat temu; ta twierdza była spełnieniem ich snów o potędze i władzy. Na zamku Mildenstein można poznać czasy średniowiecza. Wystawa, prowadząca przez niemal tysiącletnią historię zamku w nowoczesny i interaktywny sposób, jest szczególnie ciekawa dla dzieci i rodzin. Na miłośników eksperymentów czekają puzzle ścienne oraz drewniany model zamku do samodzielnego złożenia. Absolutną atrakcją jest odbudowana średniowieczna kuchnia zwana czarną izbą, w pełni funkcjonalna.

W grupie złożonej z dwóch do ośmiu przyjaciół lub członków rodziny można zwiedzić cały teren zamku w formie poszukiwania skarbów.

Liczne wydarzenia, takie jak koncerty, zwiedzanie z przewodnikiem dla młodszych i starszych oraz „Wakacyjna zabawa dla królewskich dzieci”, zapraszają na rodzinne odkrywanie murów zamkowych. Więcej informacji także w podcaście „Wilkommen in Leipzig”.

Na mapie

Zamek Mildenstein
Burglehn 6
04703 Leisnig
Deutschland

Na mapie:
tel.: +49 34321 / 6256 - 0
mail:
www: www.burg-mildenstein.de

    Najważniejsze informacje

    Dalsze kroki

    To też może Cię zainteresować