© www.siesing.de/, Wolfgang Siesing

Zamek Mildenstein

W skrócie

Średniowieczne atrakcje dla całej rodziny gwarantuje wycieczka do zamku Mildenstein w Leisnig.

Królowie saliccy, Staufrowie, Wettinowie: Zamek Mildenstein jest jednym z najstarszych zamków w Saksonii. Za grubymi na metr murami dynastia Wettinów zbudowała cieszące się złą sławą więzienie. Do dziś odwiedzający drżą na widok wielu zamykanych drzwi i dziwacznych narzędzi tortur. Szczególnie imponujące są drewniane konstrukcje gotyckiego spichlerza, donżonu, romańskiej kaplicy zamkowej i średniowiecznych sal rycerskich. "Frieder Berg", dowcipny donżuan, opowiada o swoich przygodach. Wystawa "Dwór Młodych Panów - Zamek Mildenstein jako przedszkole elektora" uzupełnia przyjazny dla rodzin program w Saksonii Środkowej. Wydarzenia odbywają się w "Czarnej Kuchni" i "Salonie Książęcym" w wyjątkowej atmosferze.

W interaktywnej multimedialnej wycieczce po "Schlösserland erleben"Odkryj codzienne życie książęcych dzieci na zamku wraz z Hedwig von Sachsen i dowiedz się, jak w przeszłości wytwarzano ogień w mini-grze.

Aplikacja Schlösserland gwarantuje również specjalne wrażenia z wycieczki dostosowane do Twoich upodobań. Spersonalizowane wskazówki, wycieczki 360° i wiele więcej. Idealny dzień na zamku Mildenstein. Pobierz aplikację bezpłatnie z Apple App Store lub z Google Playstore.


Interaktywne poszukiwanie skarbów z escape roomem

W interaktywnym poszukiwaniu skarbów czeka wyjątkowa przygoda! Wyposażony w tablet i zespół od dwóch do ośmiu przyjaciół lub członków rodziny, 90-120-minutowe poszukiwanie skarbów rozpoczyna się na całym terenie zamku i prowadzi do tajnego pokoju ucieczki. Tutaj możesz udowodnić swoje umiejętności rozwiązywania zagadek: Ci, którzy rozwiążą wszystkie zagadki w ciągu 15 minut, znajdą "Skarb Jednookiego Człowieka" na końcu.

Liczne wydarzenia, takie jak koncerty, wycieczki z przewodnikiem dla młodszych i starszych oraz "Wakacyjna zabawa dla królewskich dzieci" zapraszają do korzystania z przyjaznych rodzinom wycieczek odkrywczych w murach zamku. Więcej informacji można znaleźć w podcaście "Witamy w Lipsku".


.

Na mapie

Zamek Mildenstein
Burglehn 6
04703 Leisnig
Deutschland

Na mapie:
tel.: +49 34321 / 6256 - 0
faks: +49 34321 / 62562 - 5
mail:
www: www.burg-mildenstein.de

Najważniejsze informacje

Dalsze kroki

To też może Cię zainteresować