© www.pkfotografie.com, Philipp Kirschner

BELANTIS – Kraina przygód

W skrócie

Na południu Lipska, pośród zielonego krajobrazu, w parku rozrywki BELANTIS czeka ponad 60 atrakcji.

BELANTIS – tutaj młodzi i dojrzali poszukiwacze przygód mogą przenieść się w czasy dawno minione i odkryć świat Indian, rycerzy i faraonów.
 
Od otwarcia w 2003 roku park rozrywki BELANTIS stał się jednym z najpopularniejszych celów rodzinnych wycieczek w środkowych Niemczech. Królestwo przygód BELANTIS zabiera gości w podróż przez osiem ekscytujących stref tematycznych: „Dolina faraonów”, „Zamek BELANTIS”, „Plaża bogów”, „Ziemia hrabiów”, „Wyspa rycerzy”, „Preria Indian”, „Wybrzeże odkrywców” i „Imperium świątyń słońca”. 

BELANTIS to rozrywka dla całej rodziny: kolejki górskie, ciekawe pokazy, interaktywne atrakcje – wszystkie grupy wiekowe znajdą tu coś dla siebie. Miłośnicy adrenaliny spędzą dzień pełen wrażeń na imponujących rollercoasterach. Mrowienie w żołądku poczuje każdy, kto wsiądzie na olbrzymie wahadło „Smok Belanitus” lub kolejkę „Huragan”, która z pierwszego wzniesienia pikuje w dół pod kątem 95°. Osoby preferujące spokojniejsze rozrywki mogą odkrywać wybrzeże BELANTIS z indiańskiego kanu.

„Kobra Amona Ra”, „Smoczy Kłus” i huśtawka w kształcie statku „Santa Maria” to zabawa dla całej rodziny. Tutaj pierwszą przejażdżkę rollercoasterem mogą zaliczyć nawet najmłodsi – w kolejce „Huracanito”. Obiekt dysponuje też wieloma placami zabaw dla maluchów.

Jesienią 2016 roku BELANTIS zajął piąte miejsce na liście „Europe’s Best Amusement Parks” (parki o liczbie gości do 1 mln rocznie). Ponadto certyfikat „Familienurlaub in Sachsen”, sprawdzający saksońskie obiekty pod kątem przyjazności rodzinom, potwierdził, że BELANTIS jest miejscem, w którym rodziny czują się szczególnie dobrze – bo w BELANTIS zaczyna się podróż pełna przygód dla małych i dużych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o BELANTIS jako celu wycieczek dla całej rodziny? Posłuchaj tutaj – podcast o Lipsku „Wilkommen in Leipzig”.

Dojazd

  • Do BELANTIS można łatwo dojechać autostradą A38. Bezpośrednio przy zjeździe „Leipzig - Neue Harth” mieści się duży parking przed zamkiem BELANTIS.


Informacje o dostępności

  • Wstęp wolny dla osób na wózkach inwalidzkich, niewidomych i opiekunów z legitymacją B.
  • Dostępna jest wystarczająca liczba miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
  • Park BELANTIS jest również przystosowany do poruszania się na wózkach inwalidzkich.
  • Kilka kolejek dysponuje też specjalnym wejściem dla osób na wózkach inwalidzkich i niewidomych.
  • Toalety przystosowane dla osób na wózkach inwalidzkich zlokalizowane są przy punktach gastronomicznych: Schloss-Café, Snackoase, Bodega, Alter Marktplatz i Tucks Bratenfeuer na „Wyspie rycerzy”.
  • Dla osób niewidomych dostępna jest krótka wycieczka z przewodnikiem w celu wstępnej orientacji; wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Na mapie

EVENT PARK GmbH
Zur Weißen Mark 1
04249 Leipzig - Hartmannsdorf-Knautnaundorf
Deutschland

Na mapie:
tel.: +49 341 / 9103333 - 3
mail:
www: www.belantis.de/en

Najważniejsze informacje

Dalsze kroki

To też może Cię zainteresować