© www.pkfotografie.com, Philipp Kirschner

Zoo w Lipsku

W skrócie

Zoo w Lipsku, podzielone na sześć stref tematycznych, zaprasza na tropikalne przygody i spotkania z rzadkimi gatunkami zwierząt – w samym centrum miasta.

Założone w 1878 r. zoo w Lipsku to dom najróżniejszych gatunków flory i fauny, które w innych okolicznościach można podziwiać tylko w ich naturalnym środowisku i poza kontynentem europejskim. W samym środku miasta zwiedzający ruszają w fascynującą podróż dookoła świata, przez sześć stref zoo, zamieszkiwanych łącznie przez około 800 gatunków zwierząt .

Godna polecenia jest wizyta w największym na świecie pawilonie małp człekokształtnych, Pongoland, a także audiencja u samego króla zwierząt na lwiej sawannie Makasi-Simba. Niewiele dalej, podczas safari przez sawannę Kiwara, zwiedzający mogą obserwować żyrafy, antylopy, zebry i flamingi w środowisku imitującym naturalne. Warto też poobserwować majestatyczne tygrysy w tajdze syberyjskiej lub słonie w świątyni Ganesha Mandir.

W strefie Ameryki Południowej, z krajobrazami Pampy, Pantanalu i Patagonii, można podziwiać ostronosy białonose, gwanako, kapibary, wielkie mrówkojady, pampasowce grzywiaste, mary patagońskie, nandu plamiste i pekari chaco.

Obecnie trwają prace nad nowym odcinkiem strefy RPA – Ziemia Ognista. Nowy obiekt z dwoma zbiornikami wodnymi, podziemnym tunelem i ogrodzonym obszarem dla ptaków powinien być gotowy w 2023 roku. Trwa również budowa akwarium. Po ponownym otwarciu w 2021 roku na zwiedzających czekają fascynujące światy słodkowodne i słonowodne, wraz z ich mieszkańcami.

Do terenu zoo przylega tropikalna strefa Gondwanaland. W otwartej w 2011 roku hali panuje przez cały rok subtropikalna temperatura 25° Celsjusza, stwarzająca optymalne warunki dla około 300 zwierząt i 24 000 tropikalnych roślin . Tropikalna dżungla obejmuje trzy „kontynenty”, które można odkryć z pokładu łodzi, płynąc szlakami wodnymi, lub podążając krętymi ścieżkami. Zoo pełne zwierząt i tropikalna oaza Gondwanaland to idealne miejsce na jednodniowe wycieczki – zwłaszcza z dziećmi. Spośród licznych atrakcji rekreacyjnych Lipska, zoo zalicza się do szczególnie przyjaznych rodzinom i do punktów obowiązkowych pobytu w mieście. Więcej informacji oraz wywiad z dyrektorem zoo, prof. dr Jörgiem Junholdem, w naszym podcaście „Wilkommen in Leipzig”.

Głód małych i dużych odkrywców zwierząt zaspokoją liczne lokale gastronomiczne: Kiwara Lodge, restauracja Palmensaal, Hacienda Las Casas i restauracja Patakan w Gondwanalandzie.

Na mapie

Zoo Leipzig GmbH
Pfaffendorfer Straße 29
04105 Leipzig - Zentrum
Deutschland

Na mapie:
tel.: +49 341 / 593338 - 5
mail:
www: www.zoo-leipzig.de/en

Najważniejsze informacje

Dalsze kroki

To też może Cię zainteresować