© www.leipzig.travel, Leipzig Travel

Muzeum Sztuki Użytkowej GRASSI

W skrócie

Muzeum Grassi udostępnia ponad 230 000 eksponatów sztuki oraz rzemiosła europejskiego i pozaeuropejskiego, od starożytnych do współczesnych.

Muzeum Sztuki Użytkowej GRASSI jest jednym z wiodących muzeów wzornictwa w Europie. Prezentuje czasowe wystawy rzemiosła artystycznego, designu, fotografii i architektury o międzynarodowej randze. Tu historia spotyka współczesność.

Zachwyca też artystycznie zaaranżowana wystawa stała, podzielona na trzy trasy zwiedzania: „Od antyku do historycyzmu”, „Sztuka azjatycka” i „Od secesji do współczesności”. Pierwszorzędna kolekcja obejmuje dziś około 230 000 eksponatów europejskiego i pozaeuropejskiego rzemiosła artystycznego, od starożytnych do współczesnych. Zwiedzających przyciąga też odbywająca się co roku w październiku GRASSIMESSE. Przy
okazji jubileuszu Bauhausu muzeum punktuje nie tylko oknami mistrza Bauhausu Josefa Albersa, ale i tematem Bauhausu obecnym w stałej ekspozycji.

Dzisiejsze Muzeum Sztuki Użytkowej GRASSI zostało otwarte w 1874 roku jako drugie niemieckie muzeum tego typu. Dom zawdzięcza swoją nazwę kupcowi i mecenasowi Franzowi Dominikowi Grassiemu. Zbudowane w latach 1925-1929 (nowe) muzeum Grassi, z zielonymi dziedzińcami i parkowym cmentarzem Johannisfriedhof, jest miejscem inspiracji, spokoju i relaksu w centrum Lipska.
Muzeum promuje prace rzemieślników i młodych projektantów oraz towarzyszy dzieciom, młodzieży i dorosłym w odkrywczej podróży przez 3000 lat historii sztuki i kultury. Jako miejsce inspiracji i edukacji, muzeum oferuje różnorodne wydarzenia i projekty dla wszystkich grup wiekowych i zainteresowań. Rodziny chętnie przychodzą na festyny muzealne i rodzinne niedziele, preferują też oferty międzypokoleniowe. W trakcie roku szkolnego klasy wszystkich grup wiekowych korzystają z wydarzeń związanych z programem nauczania. Z kolei czas wolny od szkoły upływa w muzeum pod hasłem „Aktywne wakacje!”. Obiekt oferuje też bogaty program dla przedszkoli. Muzeum to także miejsce, w którym chętnie organizowane są imprezy urodzinowe, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Muzeum Sztuki Użytkowej GRASSI jest patronem inkluzywności.

Na mapie

Muzeum Sztuki Użytkowej GRASSI
Johannisplatz 5-11
04103 Leipzig - Zentrum-Südost
Deutschland

Na mapie:
tel.: +49 341 / 222910 - 0
mail:
www: www.grassimak.de/en

Najważniejsze informacje

Dalsze kroki

To też może Cię zainteresować