dzisiaj

Ausstellung „Alles fließt – Wasser & Meissener Porzellan“

W skrócie

W świecie doświadczeń można podziwiać produkcję słynnej na całym świecie porcelany miśnieńskiej w warsztatach pokazowych, w muzeum można poznać naszą historię i zobaczyć unikalny przegląd ogólnego rozwoju porcelany. Zainspiruj się do zakupów z największej gamy produktów w naszych sklepach i outletach i zakończ wizytę kulinarną ucztą w Café & Restaurant MEISSEN.

W trakcie "ManufakTOUR", wycieczki po obszarach produkcyjnych, doświadczysz fascynujących wrażeń i wraz z przewodnikiem wyruszysz na odkrywczą wycieczkę przez prawdziwe obszary produkcyjne. Zainspirowany będziesz miał okazję sprawdzić swoje umiejętności w jednym z naszych kreatywnych warsztatów lub zakończyć wizytę wieczornym wydarzeniem kulinarnym.

Od 16 marca 2023 r. wystawa "Wszystko płynie - woda i porcelana miśnieńska" poświęcona jest podstawie wszelkiego życia. Jako jeden z czterech żywiołów, woda była inspiracją dla miśnieńskiej manufaktury. Kąpiący się w chłodnej wodzie, wodne stworzenia z mitologii i połyskujące morskie stworzenia świadczą o tym. Porcelanowe obrazy przedstawiają krajobrazy stawów, sceny żeglugi i połowów. Woda oznacza źródło i pochodzenie, ciągły ruch i krystaliczną czystość. Zastawa stołowa nawiązuje do popularnych motywów wodnych w kształtach muszli i płaskorzeźb fal. Wystawa prezentuje porcelanę miśnieńską z trzech stuleci i jest wliczona w cenę wstępu.

Kolejne wydarzenia